Konteyner; güvenli ve hasarsız bir şekilde birçok araç, gereç ve malzeme taşıması için üretilmiş, yeniden kullanılabilir çelik kutu tarzındaki yapılara denir. Her türlü atmosferik koşullara dayanıklı olan metal yük kasalarıdır. Konteynerler, taşımacılıktaki ömürlerini tamamlamaları ile birlikte enerji ve kaynak yönünden tasarruf sağlaması bakımından bazı amaçlar için kullanılmaya başlanmıştır. Bir konteynerde yaklaşık dört tona yakın çelik bulunması sebebiyle, eritilmesi için oldukça fazla miktarda enerji kullanılması gerekmektedir. Bu yüzden de konteynerler konut ve barınma ihtiyaçlarında yeniden değerlendirilmeye başlanmış olup oldukça kullanışlı bir hale gelmiştir. Dayanıklı ve sağlam olan konteynerler, günümüzde de ofis, işçi şantiyesi, yatakhane, sosyal tesisler, wc ve yemekhane olarak kullanılmaktadır.

Konteyner Nedir?

Günümüzün en önemli mimari yapılarından biri haline gelen konteyner evler herkes için ulaşılabilir bir konuma gelmiştir. Gerek ekonomik koşullar açısından, gerek betonarme evlere göre daha ekolojik bir yapıda ve çevresel bakımdan temiz oluşu insan açısından tercih edilme konumuna getirmiştir. Estetik ve modern tasarımları ile taşınabilir boyutuyla konteyner evler dünya genelinde yaygınlaşmaya başlamıştır. Konteyner ev malzemeleri kaliteli olmalı ve ayrıca yüksek izolasyon içermelidir. Isı ve ses yalıtımı konteyner evler için büyük önem taşımaktadır. Firmamız bu konuda hassas olup kaliteyi hiçbir zaman elden bırakmamaktadır. Konteyner ev içi tasarımlarında da firmamız kullanmış olduğu kaliteli malzemeler ile fark yaratmaktadır. Ev içi tasarım dekorasyonlarının hoş ve zarif görünmesi göze hoş gelecek olup, insanlara da bir ferahlık sağlayacaktır.

Konteyner

En çok tercih edilir konumda olan karmod konteyner modeli birçok amaçla kullanılmaktadır. Birden fazla özelliğinin yanında değişik ölçülerde de konteyner imkânı sağlamaktadır. Birçok yönden de ele aldığımızda konteyner ev modelleri ve fiyatları bireylere ekonomik bütçeleri açısından tasarruf sağlamakta olup konut konusundaki maliyetlerini de azalması konusunda olumlu bir avantaj sağlamaktadır. 3×10 konteyner modeli fiyat konusunda oldukça ekonomik olup, hem kullanışlı hem de pratiktir. Bu tarz model; konteyner ev, konteyner cafe ve konteyner şantiye gibi yapılarda kullanılmaktadır. Bu konteynerleri n piyasasının da oldukça değerli olduğu düşünüldüğünde özellikle ikinci el piyasasında da alım satımı olmaktadır. Birçok yerde ve özellikle internet sitelerinde sahibinden satılık 2.el konteyner fiyatları başlıklarına rastlarız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here