Modül Kabin, Güvenlik sistemlerinde önemli bir gereksinim olarak kullanılan ve bazı hizmetlerin sağlanabilmesi için gereken kapalı alan ihtiyacı, modüler kabin yapılarının gelişmesine olanak sağlamıştır. Bu kapalı yapıların; güvenlik açısından önemli olması, konfor sağlaması ve çevreye karşı duyarlı olması gibi özellikleri içinde barındırması gerekmektedir. Modüler kabinler genellikle güvenlik personellerinin, iş yeri ve site bekçilerinin ofis ve barınma ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca büfe ve gişe kabini, ziyaretçi bekleme odaları gibi amaçlarla da kullanıma sokulmaktadır. Bu sebeple de güvenlik kabinleri ve kulübeleri, bekçi kabinleri ve kulübeleri, modüler kabin olarak da anılmaktadır. Modüler kabinler dayanıklı ve sağlam olma özellikleri başta olmak üzere taşınabilirlik özelliği sayesinde de çoğu mekân da uzun süre kullanılmaktadır.

Modül Kabin Nedir?

Modül kabin modellemeleri arasında en çok tercih edilenler karmod panel kabin, polyester kabin, metropol kabin ve konteyner kabindir. Karmod panel kabin, kullanıcılarına konfor sağlayan özelliği ve estetik görünümü ile ön plana çıkmaktadır. Farklı boyut ve ebatlarda kapalı mekânlar için en ideal yapı türüdür. Yüksek izolasyon özelliğini de içinde barındırmakta olup ve kolay iklimlendirme özelliği ile de ön plana çıkmaktadır. Polyester kabin estetik tasarımlarıyla her mekâna uygun bir tarz taşır. Ayrıca iyi izole edilmiş olmakla birlikte sıradan kabinlere nazaran birinci derece üretim kalitesine sahiptir. Metropol kabin de kaliteli izolasyon yapısı ve uzun ömürlü kullanımı sebepleriyle tercih edilmektedir. Ses izolasyonu ve yüksek ısı sağlamaktadır.

Modül Kabin

Konteyner kabin ise estetik ve dekoratif kullanım özelliklerine sahip yapısıyla tüm yerleşim alanlarına hoş bir görünüm katar. Taşınabilir özelliğiyle de farklı mekânlara taşınma avantajını da sağlar. Modüler kabin modellerinde üretilen diğer bir yapı ise yaşam alanı olarak da kullanılmakta olan kabin evlerdir. Kabin ev; modüler yapısı, sağlam ve dayanıklı oluşumu sebebiyle bireylerin yaşam alanlarında oldukça kullanışlı ve pratiktir. Taşınabilir özelliği dolayısıyla da birçok mekânda yıllarca kullanılma imkânı sağlamaktadır. Bu yüzdende genellikle güvenlik görevlileri ve bekçilerin çalışma mekânları olarak kullanılmaktadır. Günümüzde de oldukça piyasası olan bu kabinlerin alım ve satımı söz konusu olmaktadır. Eğer sizlerinde böyle bir kabine ihtiyacınız varsa öncelikle firmamıza birer çayımızı içmeye bekleriz. Ayrıca 2.el bekçi kabin fiyatları araştırması yaparak bu kabinler konusunda fikir edinme imkânı sağlayabilir ve firmamızın fiyatlarını da değerlendirebilirsiniz.

DEĞERLENDİRME
Steel Home
Önceki İçerikKonteyner Nedir?
Sonraki İçerikÇelik Hangar ve Depolar Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here